Vyrazte na vinařské cyklostezky na jižní Moravě. Ubytování najdete po celé trase

Když se řekne jižní Morava, většinou se všem vybaví krásné Pálavské vrchy, vinné sklípky a vinohrad

Naše země se opravdu může pochlubit vinařskými skvosty, které nemají konkurenta ve světě. Je to oblast velmi úrodnou půdou a vinicím se zde velmi dobře daří. Ovšem jižní Morava nenabízí jen pohled na široké vinice, ale nabízí také mnoho kulturních a historických památek, nádhernou přírodu a je zde také velké množství cyklostezek.

Vinařské cyklostezky jižní Moravy jsou trasami malebnou krajinou mezi vinohrady a to od Znojma až po Uherské Hradiště.

Jaké vinařské cyklostezky Morava nabízí?

Asi málokdo ví, že síť moravských vinařských cyklostezek je dlouhá až 1200 km a každá nabízí něco jiného. Jejich pátěří je Moravská vinná cyklostezka. Aby se člověk mohl nejen pokochat okolní krajinou a mohl si vychutnat kvalitní vína ze zdejších vinných sklepů, určitě mu nebude stačit jeden den.

Také je potřeba kvalitní cyklistické vybavení, pokud se rozhodne člověk strávit svůj odpočinkový čas na kole. Ovšem i tady platí nepřeceňovat svoje síly.

Vinařské cyklostezky na jižní Moravě jsou krásné a naučné, mají co nabídnout a některé nejsou tak obtížné a krkolomné, takže je zvládnou i děti.

Vinařská stezka Valtice

Tato trasa je v okolí Valtic a je značená a vybavena 19 trojjazyčnými informačními panely.

Netradičně začíná na valtickém náměstí a podél zámeckého parku až do vinic. Je dlouhá jen 5 km, takže ji hravě zvládnou i děti. Nejvyšším bodem celé stezky je kopec Reistna. Odtud je krásný výhled na celý Lednicko – Valtický areál. V případě, že je člověk připraven a má pořádné cyklistické vybavení, může se směle vydat na cestu. Pokud hledáte ubytování v okolí, určitě máte na dosah ubytování v zámeckém hotelu Čejkovice.

Mikulovská vinařská stezka

82 km je pro někoho mnoho, ale pro někoho je to jen obyčejný cyklovýlet. Právě tolik totiž měří Mikulovská vinařská stezka, která ale není nikterak náročná, zvládne ji i amatér. Kochat se krásnou krajinou v okolí Mikulova se nedá stihnout jen za jeden den, takže pokud by chtěl někdo vidět víc, musí počítat s několikadenní dovolenou.

Zajímavými místy této vinařské cyklostezky kolem Mikulova je především Lednice a zámek, který má krásný zámecký park, dále pak Dolní Věstonice, Mikulov, Pasohlávky a Valtice. Stezka je značena žlutě.

Strážnická vinařská stezka

Převážná část Strážnické vinařské stezky vede po klidných silnicích 3. třídy a je dlouhá zhruba 101 km. Město Strážnice je plné krásných památek a tak i zastavení zde může být příjemným zpestřením cyklovýletu. Protože jde o nejvýchodnější část Slovácka, je zde jiná půda než na jihu Moravy a velmi dobře se zde daří burgunským odrůdám vína. Strážnická vinařská stezka je trochu klikatá, ale je sjízdná po celý rok a vede Dolnomoravským úvalem až k úpatí Bílých Karpat. Vinařská stezka má tmavě modrou barvu a na ni jsou napojeny i další stezky. Je proto vhodné bedlivě sledovat trasu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kvalitní vybavení na kolo

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..